Нещодавно побачив світ грандіозний відеопроєкт «Художня версія живої історії: письменники на війні», покликаний переосмислити сучасну українську літературу крізь призму воєнного досвіду. Його започаткувала Ганна ТОКМАНЬ, докторка педагогічних наук, кандидатка філологічних наук, професорка кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі, учителька-методистка. 

 Пропонуємо вашій увазі відеозаписи виступів учасниць цього проєкту, викладачок нашої кафедри, професорки Олени ІСАЄВОЇ та професорки Жанни КЛИМЕНКО. 

 Виступ Олени ІСАЄВОЇ, докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, присвячено військовослужбовцю ЗСУ, письменнику, культурологу, куратору мистецьких проєктів Олександру МИХЕДУ.  


  
 Виступ Жанни КЛИМЕНКО, докторки педагогічних наук, професорки, присвячено українській письменниці, громадській діячці, членкині Українського ПЕН, документаторці воєнних злочинів Вікторії АМЕЛІНІЙ

 «27 червня 2023 р. я побачила в інтернеті жахливі фото розбомбленого центру Краматорська – готель, в якому ми спинялись 13 лютого 2020 року, кафе, в якому обідали. Тоді нас запросили в Краматорськ на передзахист дисертації і зустріч із учителями. Ми йшли тією місциною щасливі в передчутті приємних подій. Тепер на фото все це було знайоме й водночас по-страшному незнайоме, бо вбите війною. Згодом прочитала про трагедію – загибель і поранення десятків людей, а пізніше – про смерть від ран, несумісних із життям, української письменниці, громадської діячки, членкині Українського ПЕН, документаторки воєнних злочинів Вікторії Амеліної…», – пригадує Жанна Клименко.

 Організаторка проєкту Ганна Токмань повідомила, що колективна монографія «ХУДОЖНЯ ВЕРСІЯ ЖИВОЇ ІСТОРІЇ: ПИСЬМЕННИКИ НА ВІЙНІ» рекомендована до друку вченою радою Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

 «Щиро дякуємо високоавторитетним рецензентам: д. філол. н., проф. Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лавреату Шевченківської премії  Коваліву Юрію Івановичу; д. пед. н., проф., першому проректору Херсонського державного університету, голові журі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (сам переможець цього конкурсу в минулому) Омельчуку Сергієві Аркадійовичу; д. філол. н., проф., нашому деканові філфаку УГСП Тютюнник Оксані Михайлівні. Керівники ун-ту підтримують проєкт і опікуються виданням книги. Працюємо для Армії, науки, освіти. Дякую кожному з вас за фахове, ціннісне, яскраво індивідуальне слово про письменника-Героя», – написала у своєму зверненні до учасників проєкту Ганна Токмань.