Про кафедру

  Дорогі друзі! Вітаємо з Днем Гідності та Свободи!

  Цей день особливий для українців, він об'єднує націю в її прагненні до гідності, свободи, європейського вибору. Україна виборола свою свободу у двох революціях та продовжує боротися сьогодні, під час війни, завдячуючи мужності, сміливості й небайдужості усіх громадян, й тих, хто боронить країну зі зброєю в руках, й тих, хто своєю наполегливою працею в тилу наближує Перемогу.

  Зі святом! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! 

 

  Український інститут національної пам'яті повідомляє, що з нагоди Дня Гідності та Свободи у Києві цього року будуть проходити різні виставки, екскурсії, публічні дискусії та лекції. Музей Майдану пропонує відзначати День Гідності та Свободи під гаслом «Нас не подолати!» й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах.

 

  8-го листопада 2024 року відбулась XIV Міжнародна науково-практична студентська конференція «Мовний та навчальний простір у країнах світу».

  Програма конференції 

  Організатори: Український державний університет імені Михайла Драгоманова, факультет іноземної філології, кафедра германських мов, кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури, Brusov state university Department of english translation.

  У ході конференції працювало 6 секцій. Приємно, що активну участь у конференції взяли студенти, які пишуть магістерські, бакалаврські та курсові роботи по нашій кафедрі – з методики викладання іноземних мов і методики викладання зарубіжної літератури. Їхні доповіді були представлені в таких секціях:

  • «Сучасні методи і технології викладання іноземних мов у середніх загальноосвітніх закладах» (керівники секції – Александрова Лорина Галіківна, доцент, Мельник Павло Юрійович, старший викладач)

  • «Актуальні проблеми вивчення літератури в закладах освіти різного типу» (керівники секції – Клименко Жанна Валентинівна, доктор педагогічних наук, професор, Холодна Юлія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент).

 Свято студентської науки вдалось, адже відбувся обмін думками, враженнями, порадами та емоціями. Тези найкращих доповідей подано до друку.

  29 жовтня 2024 року завідувачка кафедри, професорка Олена Олександрівна Ісаєва в якості спікерки була запрошена до участі у Всеукраїнському освітньому проєкті «День з професором», організованим Національним центром «Мала академія наук України». Олена Олександрівна  у режимі онлайн прочитала усім бажаючим лекцію на тему «Медіагігієна під час війни: чому це важливо».

  У заході взяли участь біля 60 учнів 7-11 класів з різних куточків України.  У ході інтерактивної лекції було розглянуто такі важливі питання: як діє дезінформація; як відрізнити факт від судження? що таке фактчекінг та як він працює? які існують способи відрізнити факт від фейку та інші.

 

  30 жовтня відбулась VI (X) Міжнародна науково-практична конференція «ТЕОРІЯ і ТЕХНОЛОГІЯ ІНШОМОВНОЇ ОСВІТИ». Організатори конференції: 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури
Кафедра іноземних мов за професійним спрямуванням
ВІДЕНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ (Відень, Австрія)
КІЛЬСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ КРІСТІАНА АЛЬБРЕХТА (Кіль, Німеччина)
Європейська асоціація освіти (Брюссель, Бельгія)
Міжнародний методично-освітній центр
Dinternal Education (Pearson Education) Ukraine

 

  
  З вітальним словом виступили:

Торбін Григорій Мирославович, проректор з наукової роботи, професор кафедри математичного аналізу та диференціальних рівнянь Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор
Ніколаєнко Віта Валентинівна, доцент кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидат педагогічних наук, доцент
Блинова Ірина Анатоліївна, завідувач кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидат філологічних наук, доцент


  НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННЯ ПРОЗВУЧАЛИ ТАКІ ДОПОВІДІ:

  Impegno dell’Unione Europea per promuovere l’apprendimento delle lingue

Prof. Silvano Marseglia, Presidente Europeo AEDE/EAT (Association Européenne Des Enseignants/European Association of Teachers), Bruxelles, Belgio

 Artificial Intelligence (AI) in Language Teaching: Opportunities and Challenges of Large Language Models (LLM) under Discussion

Dr. Max Doppelbauer, Department of Romance Languages, University of Vienna
Engaged Learning in Digital Forms of Teaching – a New Approach to Teaching and Learning for Europe in a Changing World
Prof. Dr. Ulrich Hoinkes, Romanisches Seminar, Christian-Albrechts-Universität zu Kiel

 Особливості організації навчальної діяльності студентів магістратури за освітньою програмою «Англійська та німецька мови і зарубіжна література в закладах освіти» в Житомирському державному університеті імені Івана Франка

Щерба Наталія Сергіївна, доцент кафедри міжкультурної комунікації та прикладної лінгвістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, доцент

  Роль інтелектуальної власності в розвитку держави

Кронда Ольга Юріївна, начальник департаменту розвитку інновацій ІР офісу,
доцент кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права НН Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, доцент

  Формування уявлення учнів про українську перекладацьку школу: націєтвірний вимір

Клименко Жанна Валентинівна, професор кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор

  У ході конференції працювали 4 секції і 2 майстер-класи.

  Більше інформації про конференцію.

 

Поки живе мова – житиме й народ, як національність…

От чому мова завжди має таку велику вагу

в національному рухові, от чому ставлять її

на перше почесне місце серед головних наших питань.

Іван Огієнко

  27 жовтня відзначаємо День української писемності та мови. Це свято було започатковано у 1997 році й встановлено до дня пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. За традицією у цей день вшановують пам’ять Нестора-Літописця, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою. Добрим звичаєм стало проведення у День української писемності та мови Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика (у якому щорічно беруть участь понад 5 млн людей із 20 країн).

Джерело зображення

  Традиційно у День української писемності та мови відбувається Радіодиктант національної єдності. Це унікальний національний флешмоб, який проводиться задля єднання навколо української мови. І де б ви не були, ви завжди можете долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності й відчути себе частиною великої спільноти. Приємного нагадати, що цього року пишемо 25, ювілейний, Радіодиктант. Цьогоріч текст для Всеукраїнського радіодиктанту написала письменниця Оксана Забужко, а читатиме його поет і військовий Павло Вишебаба.

Джерело зображення

  Не секрет, що найактивнішими учасниками цього флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів. Зокрема 25 жовтня на факультеті іноземної філології можна було долучитися до онлайн написання Радіодиктанту національної єдності. У цій акції національного єднання взяли участь і викладачі нашої кафедри.

  Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Дослухаємося до закликів Максима Рильського:

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям. 

Дочірні категорії

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 391502 гостя та 3 користувачі

   

Контакти  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання. Всі права захищено!