Про кафедру
Вітаємо з Днем учителя!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 9
Щорічно на початку жовтня освітяни відзначають своє професійне свято: Всесвітній день учителя (5 жовтня) і День працівників освіти (перша неділя жовтня). Всесвітній день учителя – це можливість вшанувати та зробити професію учителя сильнішою. У 2024 році Всесвітній день учителя присвячено темі «Цінуймо голоси вчителів!».
Дорогі колеги, теперішні і майбутні педагоги! Щиро вітаємо вас із професійним святом! Натхнення і задоволення від професії, креативних учнів, нових відкриттів! Низький уклін усім освітянам, хто навчає у воєнні часи, хто надихає, підтримує й окрилює своїх вихованців!
Василь Сухомлинський писав: «Вихователь – це особа, яка за дорученням народу має повсякденний доступ до найдорожчого народного багатства – розуму, думок, почуттів дітей, підлітків і юнацтва. Перед ним, з одного боку, моральні цінності, створені, вистраждані протягом століть, з другого – багатство народу, його майбутнє, його надія – молоде покоління. Вихователь творить найбільше багатство суспільства – людину». Учителі! Ваша справа на віки! Ваші голоси важливі! Зі святом!!!
Пропонуємо вам вітальну відеолистівку, яку підготували студенти і студентки під керівництвом доцента Гладкої І. А.
З Днем захисників і захисниць України!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 9
Цього тижня відзначаємо день захисників і захисниць України. Кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури приєднується до загальнонаціональних привітань Збройним Силам України, які з 2014 року відбивають навалу російських варварів та загарбників. Щиро сподіваємось, що наші воїни повернуться додому зі щитом і перемогою, як наші слов'янські пращури, пишаємось та безмежно поважаємо кожного, хто долучився до оборони країни.
З днем захисників і захисниць України! Слава Україні!
Відкрита лекція деканеси факультету, професорки Наталії ЛЕМІШ
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 13
30 вересня, у Міжнародний день перекладача, на факультеті іноземної філології відбулась відкрита лекція деканеси факультету, докторки філологічних наук, професорки Наталії ЛЕМІШ, присвячена Міжнародному дню перекладача і 190-річчю Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Наталія Євгенівна розкрила такі питання:
1. Екскурс в історію перекладу, поява Міжнародного дня перекладача.
2. Сучасні когнітивні моделі перекладу.
3. Недоліки й переваги професії перекладача (з власного досвіду).
Лекція викликала великий інтерес у студентів, викладачів та аспірантів.
Запрошуємо до участі в конференції
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 19
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «ОСОБИСТІСТЬ В ІСТОРІЇ, ЛІТЕРАТУРІ ТА МЕТОДИЦІ НАВЧАННЯ»: Україні, її незламним героям-захисникам та країнам-союзникам присвячується, яка відбудеться 24 жовтня 2024 року онлайн.
Форма реєстрації та умови участі: за покликанням.
Приємно повідомити, що одним із співорганізаторів цієї конференції є наша кафедра.
Вітаємо першокурсників факультету іноземної філології!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 59
Вітаємо першокурсників факультету іноземної філології!
Надзвичайно приємно, що 30 серпня на посвяті в студенти з вітальним словом виступила наша випускниця 2014 року, гордість факультету іноземної філології, вчителька, волонтерка Оксана ЧЕРНУХА. Спеціальність «англійська, німецька мови і зарубіжна літератури». Навчання в університеті Оксана успішно поєднувала з постійною участю в студентському самоврядуванні та роботою на нашій кафедрі методики викладання світової літератури. Нині її стаж учителювання – 10 років. 9 років викладала англійську мову і зарубіжну літературу в Спеціалізованій школі № 71 м. Києва та була класним керівником. Зараз працює вчителькою англійської мови в гімназії, яка є підрозділом Академії сучасної освіти А+.
Оксана звернулась до першокурсників зокрема з такими словами: "Перш за все хочу подякувати рідному університету за запрошення, вдячна за довіру адміністрації, а також викладачам кафедри, яку я дуже любила студенткою і на якій встигла попрацювати. Для мене честь представляти сьогодні тих випускників, які залишилися вірними своєму вибору.
Любі першокурсники, попереду у вас яскраві студентські роки. Намагайтеся взяти від них все можливе, збагачуйтеся предметними знаннями та розвивайте свої мʼякі навички. Вважаю, що обрана вами, як і мною колись, спеціальність дуже актуальна. Адже знання іноземних мов точно будуть потрібні нашій країні, щоб інтегрувати в Європейське суспільство". Частиною якого, вірю, ми неодмінно станемо. А читання світової літератури не лише дасть вам ще одну спеціальність, а й збагатить ваш кругозір, наблизить до розуміння інших культур та народів.
Бажаю вам ніколи не розчаруватися у виборі майбутньої професії. Дуже хочеться, щоб ви були тими, хто закінчивши ВНЗ, залишиться в освіті, піде працювати в школи".
Вітаємо першокурсників факультету іноземної філології!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 49
30 серпня в головному корпусі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась ПОСВЯТА В СТУДЕНТИ першокурсників факультету іноземної філології. Радіємо, що до нашої драгоманівської родини прибуло 260 (!!!) майбутніх знавців іноземних мов і зарубіжної літератури, а також методик їх викладання.
Із вітальними словами до них звернулись проректор з міжнародних зв'язків Володимир ЛАВРИНЕНКО, декан факультету Наталія ЛЕМІШ, професор Олександр ЮДІН, старший викладач Павло ШОПІН, а також наша випускниця 2014 року, гордість факультету іноземної філології, вчителька, волонтерка Оксана ЧЕРНУХА. Наприкінці зустрічі заступниця декана з навчально-методичної роботи Ірина ОВЧИННІКОВА надала студентам цінні рекомендації та настанови. Модератором усього дйства була заступниця декана з виховної роботи Олена БАЛАБАН. Зичимо нашим першокурсникам приємного занурення у світ філології і щасливої долі!!!
Вітаємо з нагородами!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 55
Ми тут, щоб зробити свій внесок у цей світ. А інакше навіщо ми тут?
Стів Джобс
Надзвичайно приємно розпочинати новий навчальний рік з радісних і надихаючих новин!
27 серпня 2024 року на зборах трудового колективу факультету іноземної філології деканесса факультету, професорка Наталія ЛЕМІШ відзначила сумлінну роботу викладачів нашої кафедри.
Свою героїню нарешті знайшла почесна медаль «185 років НПУ імені М.П. Драгоманова», якою було нагороджено професорку Людмилу ДАВИДЮК.
Подяки оголошено доцентці Віті НІКОЛАЄНКО (за виконання обов’язків гаранта освітньо-професійної програми «Середня освіта (англійська мова і зарубіжна література та друга мова» факультету іноземної філології протягом 2023 -2024 н. р.) та доцентці Анастасії ВІТЧЕНКО (за сумлінне виконання обов’язків голови науково-методичної ради факультету іноземної філології і вагомий внесок у його розвиток протягом 2023-2024 н. р.).
Грамотою нагороджено доцентку Лорину АЛЕКСАНДРОВУ (за сумлінне виконання обов’язків координатора з організації практичної підготовки студентів факультету іноземної філології і вагомий внесок у його розвиток протягом 2023-2024 н. р.).
Щиро вітаємо наших колежанок і бажаємо подальших успіхів, натхнення й радощів, а головне – здоров’я! Пишаємось вами!!! Надихаємось вами!!! Радіємо, що ви з нами!!!
Вітаємо з нагородою!
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 59
Вітаємо професора кафедри Людмилу Давидюк із отриманням заслуженої нагороди – знаком «Відмінник освіти України», яку науковиці було урочисто вручено на засіданні Вченої ради університету 27 червня 2024 року. Ця нагорода має другий (середній) ступінь серед відзнак Міністерства освіти і науки України. Знаком «Відмінник освіти України» нагороджуються педагоги, які досягли визначних успіхів у вихованні, навчанні; професійній, науковій підготовці учнівської та студентської молоді в умовах відродження і розвитку національної освіти України; в організації та вдосконаленні навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи; у впровадженні у практику досягнень науки й передового педагогічного досвіду; у підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів України; у науковому і методичному забезпеченні закладів освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників тощо. Людмила Давидюк має високі показники в усіх названих аспектах науково-педагогічної діяльності.
Щиро вітаємо пані Людмилу і бажаємо їй натхнення, окриленості, подальших наукових і педагогічних звершень на освітянській ниві на славу України! Ми пишаємося вами!!!
Вітаємо колежанок проф. Олену Ісаєву та проф. Жанну Клименко із виходом їхнього підручника із зарубіжної літератури для 5-го класу у друкованому форматі
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 328
З радістю повідомляємо приємну новину – наш підручник «Зарубіжна література, 5 клас» (авторства Олени ІСАЄВОЇ, Жанни КЛИМЕНКО), рекомендований Міністерством науки і освіти України (наказ від 08.02.2022 р. №140), побачив світ у друкованому форматі. Його примірники вже вирушили до шкіл. На другій сторінці такий зворушливий напис: «Цей Підручник видано за підтримки Уряду Японії».
Сердечно дякуємо Уряду Японії, Посольству Японії в Україні, всьому японському народу за такий подарунок українським дітям і вчителям! Пройдуть роки, а ми пам’ятатимемо, як дружня Японія допомагала нам здобувати Перемогу. Дякуємо УОВЦ «Оріон», головній редакторці Ірині Красуцькій, усім працівникам, хто доклався до створення цього видання. Сподіваємось, що наш підручник стане гарним другом для п’ятикласників і надійним помічником для вчителів! Разом До Перемоги!!!
Олена Ісаєва, Жанна Клименко
Участь у щорічній звітно-науковій конференції “Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету”
- Деталі
- Автор: Методист
- Перегляди: 231
22 травня 2024 року на факультеті іноземної філології відбулася традиційна щорічна звітно-наукова конференція “Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету” за підсумками наукових досліджень викладачів, докторантів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова в 2023 році.
На пленарному засіданні зацікавленість усіх присутніх викликала доповідь декана факультету Леміш Н.Є., д. філол. н., проф. «Індивідуальний мовний корпус vs мовна особистість».
Жваве обговорення відбулося після виступу д.пед. н., проф. Ісаєвої О.О. на тему «Стратегії і тактики шкільної літературної освіти крізь призму подолання психотравми свідка війни».
Увагу учасників конференції привернули й інші доповіді. Зокрема, виступи Давиденко В.І., к. філол. н., доц. на тему «Інноваційні складові сучасної парадигми англійської лексикографії» і Довганя О.В., к. філол. н., докторанта «Роль методу «чистої кімнати» у процесі аналізу тексту штучною нейронною мережею».
Усі учасники наукового зібрання відзначили надзвичайну актуальність доповіді голови комісії з академічної етики на факультеті Орлової Ю.В., к. філол. н. на тему: «Етичні принципи академічної діяльності».
23-24 травня на факультеті продовжила свою роботу звітно-наукова конфкренція викладачів, відбулася робота двох кафедральних секцій: «Актуальні проблеми вивчення літератури в школі і виші» і «Сучасні методи і технології викладання іноземних мов у середніх загальноосвітніх закладах та у вищій школі».
У секції «Актуальні проблеми вивчення літератури в школі і виші» свої доповіді представили Клименко Ж.В., д. пед. н., проф. («Підручник із зарубіжної літератури для 11-го класу як відповідь на виклики часу»), Давидюк Л.В., к. пед. н., проф. («Академічна культура: мотиваційно-етичний компонент»), Мельник А. О., к. пед. н, доц. («Соціальні медіа у професійній діяльності вчителя зарубіжної літератури: можливості і перспективи»), Холодна Ю.М., к. пед. н., доц. («Тайм-менеджмент в риториці та освіті»), Чепурко О.М., к. філол. н., доц. («Історія в українській літературі: перспективи формування історичної пам'яті при вивченні творів про Голодомор 1932-33 років»), Бицько О.К., ст. викл. («Реалізація культурологічного підходу до вивчення повісті Ясунарі Кавабати «Тисяча журавлів» у старшій школі»).
У секції «Сучасні методи і технології викладання іноземних мов у середніх загальноосвітніх закладах та у вищій школі» жваве обговорення викликали доповіді Ніколаєнко В.В., к. пед. н, доц. на тему «Питання використання інформаційних технологій на заняттях з іноземної мови», Александрової Л.Г., доц. «Характеристика онлайн-ресурсів для формування лінгвосоціокультурної компетентності майбутніх вчителів», Гладкої І.А., доц. «Використання мультимедійних презентацій на практичних заняттях з англійської мови як засіб формування компетентності у діалогічному мовленні студентів 1 курсу», Семененко Г.М., к. філол. н., доц. «Можливості використання онлайн-ресурсу BBC languages для вивчення англійської мови під час дистанційного навчання», Мельник П.Ю., ст. викл. «Нульове заняття з іноземної мови: завдання і зміст».
Під час обговорення доповідей усі учасники конференції мали можливість поставити актульні наукові запитання, почути обґрунтовані відповіді, вступити у дискусію.